Skip to main content

Hitachi

Hitachi Healthcare Turkey Sağlık Sanayi A.Ş.

Kurumsal Bilgi

Kurumsal Image

 

Tokyo, 9 Aralık 2016 – Hitachi, Ltd., Kurt & Kurt İthalat İhracat ve Mümessillik Anonim Sirketi’nin %75 oranında hissesini satın alarak, şirketi 1 Nisan 2017 itibarıyla Hitachi bünyesine katacağını duyurdu. Bu sayede, Hitachi sağlık sektöründe bir platforma kavuşarak global arenada büyümeyi amaçlıyor. Satın alma ile Hitachi, hastane görüntüleme merkezleri ve benzer kurumlara uçtan uca hizmet paketleri sunarak sektördeki global varlığını güçlendirecek.

Sosyal İnovasyon felsefesi ile enerji, ulaşım, sağlık ve altyapı alanında çözümler sunan Hitachi, Sağlık İş Kolu ile tanı ve klinik çözümler sunarak tıp alanında verimlilik ve başarıyı arttırmayı hedefliyor. Ürün grubu bünyesindeki çözümler, partikül ışın terapi teknolojisinden enformatik alanına uzanan, BT servisleri ve entegre toplum sağlık hizmetlerini de içeren geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Hitachi 2018 Yönetim Planı’nda, 2018 yılı itibarıyla toplam satışların %55’inin uluslararası pazarlarda gerçekleşmesini hedefliyor. Sağlık Ürünleri ve Hizmetleri’ni Amerika, Avrupa, Çin ve Asya olmak üzere 4 bölgeye ayıran Hitachi, sektördeki global varlığını yeni kanallar açarak ve katma değerli ürünler sunarak büyütmeyi amaçlıyor.

Türkiye genç ve dinamik nüfusunun da yardımıyla yıllık %4 ortalama büyüme hızını korumuştur. Ülkede sağlık sektöründe dev çaplı hastaneleri de içeren önemli yatırımlar devam etmektedir. Hitachi, Kurt & Kurt’un tecrübesini de kullanarak tanı sistemlerindeki satış kanallarını güçlendirmekle kalmayıp Türkiye, Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika’da hastane görüntüleme merkezleri için operasyon servisleri de dahil olmak üzere, yeni iş alanları açmayı hedeflemektedir. İlave olarak, Hitachi sağlık çözümlerini global boyuta taşımak için üstün kaliteli cerrahi tedavi ürün gamı ve radyasyon terapi sistemlerini de içeren entegre bir paket sunmayı amaçlamaktadır.

Türkiye’de 1977 yılında kurulan Kurt & Kurt, Hitachi tanı sistemleri de dahil olmak üzere, Türkiye ve Orta Asya’daki pek çok müşteriye ürün ve hizmetleri ile destek veriyor. Kurt & Kurt aynı zamanda hastane görüntüleme merkezleri için operasyon hizmetleri de sunuyor. Şirket hizmet kalitesi, sektördeki engin deneyimi, ve geçmişteki başarılı faaliyetleri ile geniş bir müşteri kitlesinin takdirini kazanmış bulunuyor.

Satın alma ile ilgili açıklama yapan Hitachi Sağlık İş Kolu CEO’su Masaya Watanabe, Türkiye’nin Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya ya hakim özel bir coğrafi ve stratejik konuma sahip oduğunu belirterek “Kurt & Kurt ile 33 yılı aşkın süredir devam eden başarılı işbirliğimiz sayesinde Türkiye’deki sağlık sektörünün gelişimine katkıda bulunduk. Bugün sadece tanı sistemlerimizi değil, portföyümüzdeki diğer ürün ve hizmetleri de sağlık sektörüne sunmaktayız. Bu satın alma sayesinde, işbirliğimiz güçlenerek büyüyecek ve müşterilerimize en son teknolojileri sunmaya devam edeceğiz. Çabalarımızın bölgedeki ülkelerde sağlık sektörüne ve bu sayede yaşam kalitesine olumlu katkılar yapacağını öngörüyorum."

Kurt & Kurt Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Murat Balkan da “Hitachi ile uzun süredir devam eden iş ortaklığımız Türkiye’de radyoloji alanında önemli başarılara imza atmamıza yardımcı olmuştur. Hitachi’nin Türkiye’nin geleceğine olan güven ve inancını mutlulukla karşılıyor ve bu hamlenin ülkemize katkı sağlayacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Türkiye, bu satın alma ile birlikte Hitachi’nin sağlık alanındaki global operasyonlarında 5. Stratejik Merkez olacak. Hitachi dijital teknoloji kullanarak müşterileri her türlü sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için sağlık iş kolunu genişletecek.

 

Hitachi, Ltd. Hakkında

Hitachi, Ltd. (TSE: 6501), Tokyo, Japonya merkezli bir şirket olup, toplumların ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlamaktadır. Şirketin 2015 yılı (31 Mart 2016’da sona eren 12 aylık dönem için) toplam cirosu 10,034.3 milyar Yen’dir (88.8 milyar dolar). Hitachi Group, Sosyal İnovasyon İş Kolu ile global lider şirketler arasında yer almaktadır ve dünya çapında yaklaşık 335,000 çalışana sahiptir. Hitachi geniş bir skalaya yayılan sektörlerde müşterilerine hizmet vermektedir. Bu sektörler arasında Güç, Enerji, Endüstri, Dağıtım, Su ve Kentsel Gelişim, Finans, Kamu ve Sağlık yer almaktadır. Hitachi hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://www.hitachi.com adresini ziyaret ediniz.

Detaylar

Şirket Hitachi Healthcare Turkey Sağlık Sanayi A.Ş
Adres Reşit Galip Cad. Gölgeli Sokak No: 18 06700 Gaziosmanpaşa Ankara - TÜRKİYE
Telefon +90 312 436 8282
Faks +90 312 436 9600
E-Posta hhtr-info@hitachi-healthcare.com.tr

 

Şirket Hitachi Healthcare Turkey Sağlık Sanayi A.Ş
Adres İçerenköy Mah. Eski Üsküdar İçerenköy Yolu Cad. No: 10 K: 8 D: 8 VİP Center İçerenköy, Ataşehir 34752 İstanbul, TÜRKİYE
Telefon +90 216 443 23 20
Faks +90 216 443 23 19

 

Şirket Hitachi Healthcare Turkey Sağlık Sanayi A.Ş
Adres Kazım Dirik Mah. 184 Sok. No:3/A Bornova / İzmir, TÜRKİYE
Telefon +90 232 342 57 44
Faks +90 232 342 57 45